Kokia yra internetinės svetainės nauda verslui

Daugelis įmonių vadovų, kurie dar nėra susikūrę savo internetinės svetainės ir tik planuoja apie jos sukūrimą dažnai susimąsto apie būsimą jos naudą. Interneto svetainės nauda verslui priklauso nuo verslo rūšies ir to, kokiu mastu Jūs esate pasirengę skverbtis į internetą. Internetas yra puikus būdas reklamuoti verslą potencialiems klientams.  Viskas ko reikia klientui – tinklalapio adresas ir interneto prieiga ir tampa visiškai nesvarbu ar jis gautas iš vizitinės kortelės, ar reklamos, ar elektroniniu paštu su naujienlaiškiu ar vykdant paiešką internetinėje paieškos sistemoje.

Norėdami sužinoti ekspertų nuomonę šiuo aktualiu klausimu, nusprendėme apklausti keltos internetinių svetainių kūrimu Klaipėdoje užsiimančių įmonių specialistus, kurie turi nemenką patirtį kurdami sėkmingas stambių Lietuvos įmonių svetaines ir internetines parduotuves.

Vienos iš apklaustųjų įmonių, kuri užsiima internetinių svetainių kūrimu ir kompiuterių taisymu Klaipėdoje ir jos apylinkėse, mano, kad: „kuo toliau, tuo labiau vis daugiau žmonių ir įmonių ieško informacijos svarbiais klausimais internete, nes tai yra labai patogu, efektyvu ir stulbinančiai greita. Šiuo metu tendencija tampa įmonei turėti savo internetinį puslapį nekreipiant dėmesio net į tai, kad įmonės veikla visiškai neaprašyta, o tik pateikti įmonės rekvizitai, partneriai“.

Internetinių svetainių kūrimas taip pat verslas. Šiuo verslu užsiimančių įmonių, kaip ir mūsų apklaustos internetinių svetainių kūrimo įmonės iš Klaipėdos, svetainės būna labai informatyvios, neapkrautos nereikalinga informacija ir reklama, turi sukauptą duomenų bazę apie atliktus darbus, joje nepateikiami jokie moksliniai ar techniniai straipsniai, viskas pateikiama suprantamai bet kokio lygio vartotojui, kuris aptiks šią svetainę ir ieškos reikiamos informacijos apie naujos internetinės svetainės kūrimą.

Kitos įmonės, kurios veikla yra ne tik internetinių svetainių kūrimas Klaipėdoje, bet ir reklamos darbai, atstovas mano, kad internetinė svetainė padeda įmonei sutaupyti: „Vienos didžiausių kompanijų patiriamų išlaidų yra skiriamos rinkodarai. Į šiuos kaštus įskaičiuojami stendai, jų gamybos ir statymo išlaidos, plakatų spausdinimai ir t.t. Interneto svetainė yra daug pigesnis ir efektyvesnis rinkodaros aspektas, būtent internetinės svetainės pagalba įmonė gali daug lengviau pateikti klientams skirtą informaciją, ją atnaujinti, keisti, o taip pat lengvai valdyti savo katalogus. Tik pagalvokite, kokius kaštus patiria prekybinė įmonė norėdama atnaujinti savo spausdintą katalogą.“

Dar vienos įmonės, kurios pagrindinė veikla yra internetinių svetainių kūrimas Klaipėdoje, atstovas ir internetinių svetainių kūrėjas mano, kad įmonė gali sutaupyti lėšų ir mažindami klientų aptarnavimo išlaidas: „Jūs tik pagalvokite kiek įmonė išleidžia pinigų naudodamasi Call centrų paslaugomis, kurie skiria darbuotojus atsakinėti į klientų skambučius ir atsakyti į jų klausimus. Kodėl negalima į esminius klausimus atsakymus pateikti internetinėje svetainėje ir taip sutaupyti išlaidas?“  Taip pat būtina įvertinti ir konkurentų grėsmę, juk dabar beveik visos įmonės turi bent jau pačias primityviausias internetines svetaines, todėl jei Jūsų klientas neras google paieškoje – jis paprasčiausiai išeis pas konkurentus.

Visi mūsų apklausti specialistai vienbalsiai sutinka, kad internetinė svetainė yra puiki vieta pateikti išsamią informaciją apie įmonės veiklą ir gaminamus produktus ar parduodamas paslaugas. Tokiu būdu įmonė sutaupo daug brangaus laiko, nes klientas visą informaciją lengvai randa internetinėje svetainėje ir tik iškilus išskirtiniams klausimams kreipiasi tiesiogiai. Jei įmonė užsiima prekyba ar gamyba – labai efektyvu užsiimti internetine prekyba, nes investavus laiko vieną kartą ir sudėjus pilną informaciją apie gaminamus produktus – pritraukiama daug daugiau naujų klientų, kurie nenori gaišti laiko lankydamiesi prekybos centruose ir klausydamiesi konsultantų pasakojimų apie dominančią prekę.