Kaip išvalyti kompiuterį nuo virusų ar kenkėjiškų programų

Sveiki visi, šioje temoje aš Jūms pabandysiu paaiškinti kaip Jūs galite išvalyti savo kompiuterį nuo virusų. Kiekvienas turbūt esate susidūręs su problema, kai Jūsų kompiuteris sulėtėja, pradeda strigti, iššokinėja įvairiausios reklamos, neatsidaro programos, neina atidaryti interneto naršyklės, prapuola informacija „nuotraukos, muzika, dokumentai ir t.t. Tai ženklas, kad Jūsų kompiuterį užpuolė kenkėjiškos programos, trojanai ir t.t. Jūms laikas pabandyti išvalyti kompiuterį.

Pirmiausia ko jums prireiks – tai kantrybės ir  šiek tiek laiko. Jeigu jau pas Jus kompiuteryje atsirado virusai, reiškia Jūs neturite antivirusinės programos, ji paseno nebeatsinaujina arba antivirusinė programa nieko neveikia, nes ji bloga „neveiksminga“, o tokių tikrai daug.

1. Ištrinate savo senąją antivirusinę programą ir parsisiunčiate naują. Jeigu turite pakankamai lėšų ir galite leisti sau įsigyti gerą mokamą antivirusinę programą, aš Jums parekomenduočiau  įsigyti pvz. Kaspersky antivirusinę programą. Tikrai nepasigailėsite, ji labai kokybiška ir tikrai gerai apsaugo kompiuterį nuo virusų. Na, o jeigu Jūsų biudžetas ribotas tai irgi ne bėda, internete labai daug nemokamų antivirusinių programų, aš Jums parekomenduosiu tik porą. Mano nuomone, labai nebloga nemokama  antivirusinė programa yra „Avira“ ji pati atsinaujina ir jokių licenzijų jai nereikia, kita mano nuomone, nebloga antivirusinė programa yra „NO32“. Tai va pateikiau keletą variantų, kokias antivirusines pasirinkti, bet Jūs aišku galite pasirinkti savo nuomone geresnes, mokamas ar nemokamas. Dabar kai Jūs jau turite antivirusinę programą, galite pradėti valyti kompiuterį „tik jokiu būdu nesuinstaliuokite į kompiuterį dviejų antivirusinių programų“. O valyti reikėtų pradėti tiesiog paspaudus Jūsų antivirusinėje programoje „full scan“, tada antivirusinė detaliai skenuos Jūsų kompiuterį. Kai anti virusas baigė skenuoti Jūsų kompiuterį, visi rasti virusai yra uždaromi į karantiną arba tiesiog ištrinami.

2. Antra, ką Jūs turėtumėte padaryti, tai išvalyti savo kompiuterį nuo nereikalingų duomenų, tai yra nuotraukos, filmai, muzika ir t.t. Turbūt kiekvienas turite savo kompiuteryje muzikos, filmų ar nuotraukų, kurios Jums tikrai nebereikalingos ir  tik užimą vietą kietajame diske. Nuo to kompiuteris tampa tik lėtesnis. Kita ką reikėtų ištrinti – tai nenaudojamas programas, o jų tikrai rasite daug. Jas galite rasti taip: spaudžiate „Start“ atsiradusiame meniu užeinate į „My Computer“ ten lentelės viršuje spaudžiate „Uninstall or change a program“ ir patenkate į langą, kuriame matote visas programas, esančias Jūsų kompiuteryje. Visų pirma įsitikinate kurios programos Jums reikalingos arba kurių neliesite, o visas kitas galite pašalinti. Pažymite programą, kurią žadate ištrinti ir lentelės viršuje spaudžiate „Uninstall“ ir viskas, jeigu iššoks koks langelis, kuriame bus parašyta „are jou sure you want to uninstal …………“ spaudžiate „OK“. Štai ir viskas, Jūs ištrynėte Jums nereikalingas programas.

3.  Kitas žingsnis ką turėtumėte padaryti – tai išvalyti kietąjį diską nuo laikinųjų failų ( ištrintų failų likučiai). Kai Jūs ištrynėte visus nereikalingus failus ir programas, jie paliko daug šiukšlių kietajame diske ir kompiuterio registruose. Labiausiai šitam reikalui tiktų programos „Ttuneup utilities, ashampoo optimizer“, bet jos yra mokamos. Nors tiesa sakant, ne tiek daug jos ir kainuoja, o yra labai geras pagalbininkas kompiuteryje valant registrus, valant šiukšles ar šiaip optimizuojant kompiuterį. Tik jokiu būdu nesumaišykite jų su antivirusinėmis programomis, jos nėra antivirusinės, jos tik pagalbininkas kompiuteryje. Na, o pas ką biudžetas ribotas parekomenduosiu nemokamų programų. Viena iš tokių yra „Ccleaner“ iššifravus būtų „Computer Cleaner“ ji labai paprasta, labai veiksni ir tikrai gera. Su ja Jūs išvalysite ne ką praščiau nei su mokamomis programomis.

4. Na dabar, kai jau išvalėme virusus, ištrynėme nereikalingus failus, programas ir išvalėme kompiuterį nuo laikinųjų failų tai yra šiukšlių, belieka paskutinis žingsnis. Dabar Jūms reikės defragmentuoti kietajį diską. Kai viską ištrynėme iš kompiuterio jo kietasis diskas atrodo kaip knygynas su išmėtytom knygom, kietajam diskui labai sunku dirbti. Jo magnetinė galvutė laksto pirmyn atgal, ieškodama reikalingos informacijos, tai atrodo taip, tarsi Jūs išplėštumėt iš knygos lapus, juos išbarstytumėt ir bandytumėt ją skaityti. Kompiuterį defragmentuoti galėsite su trečiame skyriuje paminėtomis programomis, viskas labai paprasta: atsidarote programą susirandate „disc defragment“ ir jį paspaudžiate.  Yra ir dar vienas būdas, pasinaudoti paties Windows defragmentavimo programa. Ją galite rasti paspaudę „Start“  „All programs“ „Accessories“ „System Tools“ „Disc defragmenter“. Na ir viskas, sveikinu Jūs pirmą kartą išsivalėte kompiuterį nuo virusų. Jeigu viską darėte taip, kaip buvo parašyta, manau viskas gavosi gerai. O jeigu kam nors kas nors nesigauna, prašom kreipkitės, mūsų meistrai tikrai Jums padės, nustatysime gedimą ir sutvarkysime kompiuterį.