Kaip patikrinti pagrindinės plokštės darbą

 Kaip Jūs jau tikriausiai žinote pagrindinė plokštė yra pagrindas kompiuteryje. Su jos pagalba vykdomas ir valdomas diskinės posistemės darbas, atminties darbas, išplėtimo kortu ir periferinių įrenginių.Jeigu kompiuteris nenori užsikrauti, iššoka įvairus pranešimai apie klaidas, nebeveikia kažkurie priedai. Pirmą ką Jums reikės padaryti, tai patikrinti arba ištestuoti pagrindinės plokštės darbą.

Instrukcija

  1. Parsisiųskite iš pagrindinės plokštės gamintojo techninio palaikymo programą plokštės testavimui. Suinstaliuokite ją kompiuteryje ir vadovaukitės instrukcijomis pagrindinės plokštės tikrinimo darbams. Jeigu nustatys kad paseno BIOS, tai iš to paties puslapio parsisiųskite BIOS atnaujinimą ir jį suinstaliuokite.
  2. Jeigu dirbant su BIOS nustatymais Jūs pastebėsite kad nesutampa laikas ir data su realiuoju laiku, o pakeitus datą į teisingą po kompiuterio perkrovimo jį vėl nusimuša, tai Jums reikėtu pakeisti mikroschemos CMOS bateriją, kurioje suinstaliuotas BIOS.
  3. Išjunkite kompiuterį. Užeikite į BIOS nustatymus, užsirašykite visus BIOS nustatymus ant popieriaus. Toliau nustatykite kad BIOS nusistatytu į gamyklinius parametrus. Jai kas nesigauna tai kreipkitės pas mus.
  4. Ištraukite visus į lizdus sujungtus įrenginius, ramus, vaizdo plokštę, garso plokštę atjunkite kietąjį diską.
  5. Įdėmiai apžiūrėkite lizdus, nuvalykite dulkes ir atsargiai viska sustatykite į savo vietas. Patikrinkite kad maitinimo jungtis ir priekinės panelės jungtis sujungtos teisingai o perjungė jai (džemperiai) ant pagrindinės plokštės sujungti teisingoje padėtyje. Jei viską atlikote pagal instrukciją įjunkite kompiuterį. Atkreipkite dėmesį ar plokštė gavo maitinimą ir ar ekrane rodo kietojo disko aptikimo klaidą. Jeigu problema išliko būtina tęsti kompiuterio testavimo darbus.
  6. Paimkite maitinimo bloką ir vaizdo plokštę iš kito veikiančio kompiuterio ir įstatykite į Jūsų neveikianti kompiuterį. Patikrinkite vėl kompiuterio darbą, jeigu maitinimas atsirado tada sujunkite visus komponentus kad nustatyti kuris kompiuterio priedas maišo kompiuterio darbui.
  7. Jeigu surasite sugedusi kompiuterio priedą, tai pakeiskite jį kitu. Įjunkite kompiuterį. Užeikite į BIOS ir suveskite nustatymus kuriuos užsirašėte ant lapo ir juos išsaugokite.