Kaip sutvarkyti ar pakeisti kietajį diską (HDD)

Sveiki, manau kiekvienas esame susidūrę su problema, kai sugenda kietasis diskas. Kietasis diskas (HDD) – tai viena iš silpniausių ir lėčiausių Jūsų kompiuterio dalių. Kietasis diskas pritaikytas, kad būtų įjungtas ir išjungtas maždaug 50000 kartų. Bet neretai šitą skaičių mes pamažinam nemokšiškai elgdamiesi su kompiuteriu. Jeigu kompiuterį  Jūs išjungiate ne taip kaip priklauso, o tiesiog paspaudžiate įjungimo mygtuką ir laikote kol jis išsijungs, tai būkite tikri, Jūsų kompiuteris ilgai neveiks, geriausiu atveju Jūs sugadinsite operacinę sistemą Windows, o blogiausiu – sugadinsite kietąjį diską. Windows galime perinstaliuoti ir tiek, viskas ką prarasite – tai duomenis: filmus, nuotraukas, muzika ir t.t. na, o kai suges kietasis diskas (HDD) praradimai bus didesni, prarasite ne tik visus savo duomenis, bet reikės keisti ir patį kietajį diską, o tai kainuoja tikrai nemažai. Kietasis diskas būna kelių tipų, senesni yra su jungtimi “IDE-Pata” , naujasni yra su “SATA” jungtimi na, o patys naujausi yra “SSD” su ta pačia “SATA”. Šitie SSD kietieji diskai yra patys greičiausi ir patikimiausi, bet tuo pačiu ir patys brangiausi. Tai va, jeigu jau taip nutiko, kad Jūsų kietasis diskas sugedo ir jį reikia keisti, aš Jums padėsiu išsirinkti tinkamą diską. Aukščiau mano minėtas kietasis diskas su “IDE-Pata” jungtimi yra pats seniausias, bet tuo pačiu ir pats brangiausias. Naujas toks kietasis diskas gali kainuoti maždaug 1GB 0.60 – 1 lt. Jis atrodo štai taip:

Kitas mano paminėtas kietasis diskas yra “SATA” jis yra naujesnis ir kaina nėra labai didelė, priklausomai nuo to, kokio dydžio kietojo disko Jums reikia. Šitie “SATA” diskai yra visuose kompiuteriuose maždaug nuo 2007m. Didžiausias man žinomas Sata kietasis diskas yra 1TB (Terabaito). Galimi SATA kietojo disko dydžiai  Gigabaitais: 40GB-60GB-80GB-120GB-160GB-200GB-240GB-300GB-320GB-400GB-500GB-640GB-740GB-1000GB.
Na, o jeigu Jūsų kietasis diskas dar šiek tiek gyvas galite bandyti ji taisyti. Dažniausi kietojo disko gedimai – tai blogi sektoriai “bad sector” jų būna dviejų tipų, statiniai ir fiziniai “bad sektoriai”. Taisomi yra tiktai statiniai “bad sektoriai” blogi sektoriai, jie atsiranda programiškai. Na, o fiziniai blogi sektoriai “bad sektoriai” deje jau bebetaisomi ir informacijos iš tokio sugadinto kietojo disko ištraukti nebeįmanoma, nebent Jūs nusiteikia sumokėti didžiulius pinigus už duomenų atstatymą. Statinius “bad sektorius” taisyti įmanoma jeigu jų kiekis neviršija 100-150, daugiau tai beprasmiška, nes juos sutaisysite tik laikinai, po kelių dienų jie vėl atsinaujins. Taisymo būdas: parsisiunčiate iš interneto programą Hirens Boot CD iso. formatu, įrašote atvaizdą į kompaktinį diską, paliekate kompaktą Jūsų kompiuterio diskasukyje, o kompiuterį išjungiate. Kai kompiuteris išjungtas, spaudžiame įjungimo mygtuką ir spaudinėjame klaviatūros klavišą F12 ,kol atsiras Boot manager ten pasirenkate, kad kompiuteris krautųsi iš kompiuterio diskasukio ir spaudžiame ENTER. Užsikraus programa iš kompaktinio disko, joje pasirenkate “HDD Tools” ir spaudžiame enter. Tada surandame programą, kuri vadinasi “HDD Regenerator” ir vėl spaudžiame enter. Štai ir paleidote programą, kuri padės Jums sutvarkyti kietąjį diską. Jeigu nieko neišėjo kreipkitės pas mus, mes sutvarkysime Jūsų kompiuterį.

Kompiuterių remontas, supirkimas, pardavimas, Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune.