Nešiojamų kompiuterių remontas Klaipėdoje

Kompiuterių remontas, tai veiksmas, kurį patirti turi daugiau ar mažiau kiekvienas. Kadangi kompiuteriai vis sudėtingėja, natūralu, jog juose atsiranda vis daugiau galinčiu sugesti elementų. Taigi, kaip keitėsi įvairūs kompiuterių komponentai per šiuos ilgus metus?

Centrinis procesorius – dar prieš 10 metų Intel Pentium procesorių pasiekiama ~750Mhz atrodė neįtikėtina. Kaip bebūtų juokinga šiandien kompiuterių procesoriai turi bent po 2 branduolius, ir išvysto ne mažesnę nei ~2,5GHz spartą. Iš ties, ši dalis patobulėjo kelias dešimtis kartų. Ir kaip bebūtų keista, dėl procesoriaus kaltės paprastų ir nešiojamų kompiuterių remontas yra atliekamas gana retai.

Vaizdo plokštė – taip pat vienas iš ypatingai patobulėjusių komponentų. Ir tai puikiai įrodo kelis tūkstančius kartų patobulėjusi grafika kompiuteriniuose žaidimuose. Užtenka pažiūrėti į anuometinius grafikos etalonus “Grand Theft Auto 3”, ir į neseniai išleistą “Crysis” serija. Skirtumas į gerąją pusę – akivaizdus. Tiesa, čia yra ir savų minusų – vaizdo plokštės vis labiau kaista, ir dažnai joms prisireikia kompiuterių remonto. Vienas iš blogiausių dalykų yra tas, kad vidutinio lygio vaizdo plokštė yra vienas iš brangiausių šiandieninio kompiuterio komponentų!

Kietieji diskai – dar viena sritis, kurioje technologijos patobulėjo akivaizdžiai. Prieš 10 metų 40GB talpos HDD buvo tikrai gėdos nedarantis kompiuterio komponentas. Šiandien galima įsigyti ir ~2TB talpos kietųjų diskų.

Taip pat niekam ne paslaptis, kad senieji kietieji diskai buvo ypatingai lėti. Inžinieriai ilgas valandas leisdami laboratorijose sugebėjo sukurti SSD tipo kietuosius diskus, kurie pasižymi neįtikėtina sparta.

Taip pat ypatingą evoliuciją parodė nešiojamieji kompiuteriai. Pabandykite prisiminti, kaip griozdiškai anuomet atrodė nešiojami kompiuteriai ir kiek jie svėre. Pažanga iš tiesų stebina, užtenka tik pažvelgti į “Asus Zenbook” ar “Apple Macbook Air” serijos kompiuterius.

Ypatingai kompiuteriai patobulėjo ir iš programinės pusės – buvo sukurta daug naujų programavimo kalbų, o esamos ypatingai patobulėjo. Tiesa, be tokių aparatinės įrangos patobulinimų, apie taip išvystyta programinę įrangą būtų galima tik pasvajoti.

Dar viena neįtikėtinai smarkiai patobulėjusi IT sritis – tai mobilieji įrenginiai. Ar pamenate “Nokia 3310”? Turbūt šis telefonas atrodo kaip viduramžių palikimas, keliantis didžiulę gėdą. Naujieji “iPhone”, ar “Samsung” telefonai atrodo kur kas prašmatniau, bei turi turbūt tūkstantį kartų daugiau funkcijų. Tiesa, čia reikia prisiminti ir kitą dalyką apie šiuos įrenginius. Jie kartu ir genda dešimtimis kartų daugiau. Ar pamenate, kad Jums būtų reikėję reikėję nešti savo telefoną į taisyklą ne dėl dangtelio keitimo? Mums tokie atvejai taip pat atrodo kaip retenybė. O šiandien išmanųjį “kompiuterį” remontuoti gali prireikti vos tik jam nukritus nuo didesnio aukščio.

Aišku, sakoma, kad “Grožis reikalauja aukų”. Šią taisyklę galima pritaikyti ir čia, tik grožį reikėtų sukeisti vietomis su protu. Juk dabar su telefonu galima pilnavertiškai naršyti internete, rašyti tekstus, netgi programuoti. Ką jau kalbėti apie tai, kad aukščiausios klasės mobiliųjų telefonų kameros nesunkiai prilygsta paprastesnėms “muilinėms”. Taigi tokie išmanūs įrenginiai tikrai nusipelnė didelės priežiūros ir atsakingo kompiuterių remonto.

Beje, ar kas galėjote pagalvoti, kad taip išpopuliarės nešiojami kompiuteriai? Juk šiandien jiems yra prognozuojama ypatingai šviesi ateitis, o kai kurie kritikai vis dar negali patikėti tokia didele tokio tipo nešiojamų kompiuterių sėkme.

Taigi, paprastų ir nešiojamų kompiuterių remontas šiandieną yra atliekamas kur kas dažniau nei prieš keletą metų – retas kompiuteris atlaiko kelis metus intensyvaus darbo, o paprastų kompiuterių komponentai per kelis metus tiesiog morališkai pasensta ir tinka nebent naršymui internete.