Operativioji atmintis (Ram)

Turime pasiūlyti ivairių tipų operativinės atminties (Ram) DDR-1 DDR-2 DDR-3, tiek stacionariam kompiuteriui tiek nešiojamam kompiuteriui. Del šių dalių reiketu skambinti ir teirautis.

1GB DDR-2                        2GB DDR-2                       2GB DDR-3                  4GB DDR-3
Kainą 35 Lt.                         Kainą  55 Lt                      Kainą 40 Lt.                  Kainą 80 Lt.

                             

Turite klausimų? Spauskite čia.
Atsakysime per artimiausias 12h.


Kas yra Ram?

Operatyvinė „dinaminė“ atmintis.

Paprastai kompiuteris turi keletą lizdų operatyvinės atminties plokštėms įstatyti.

Ši atmintis kompiuterije išsaugo informacija tik ribotą, laiką. Taip yra todėl, jog jų įsimenantis elementas yra ne trigeris, o krūvį saugantis  kondensatorius. Norint neprarasti duomenų, jie turi būti periodiškai nuskaitomi ir iš naujo įrašomi . Regeneracijai palengvinti dauguma šiuolaikinių operatyvinės atmities „Ram“ mikroschemų sugeba pačios atnaujinti tuo metu skaitomus duomenis. Regeneracijos procesas vienu metu vyksta visose operatyvinės atminties (ram) mikroschemose, todėl operatyvinės atminties plėtimas kompiuterio darbo nesulėtina.

Kol procesorius neinicializavo regeneracijos aparatinės įrangos, ši operatyviė atmintis apskritai neveikia. Tokiomis sąlygomis naujai įjungus kompiuterį dirba BIOSAS. Paprasčiausias būdas operatyvinei atminčiai regeneruoti – periodiškai kviesti reikiamą skaičių dinaminės atminties ląstelių perrenkančią procesoriaus paprogramę. Neretai tokia paprogramė iškviečiama kaip atsakas į periodiškai generuojamą pertraukimą.

Regeneracijos procesui pagreitinti naudojamos išorinės mikrochemos, tačiau kol jos dirba, operatyvinė atmintis lieka neprieinama procesoriui. Vienu tarpu buvo galima vygditi skaidria regeneracija,operatyvine „ram“ atmintį regeneruojant tuo metu, kai procesorius į ją nesikreipia. Šiuolaikiniai procesoriai (Intel AMD) dirba labai greitai ir taip regeneruoti nepakanka laiko, todėl procesorių reikia laikinai sustabdyti. Atminties ląstelės yra paprastos, todėl jos gaminamos didelės talpos (didesnės kaip 512 MB). Tai pagrindinis kompiuterių atminties tipas.