Trys dažniausiai pasitaikantys nešiojamo kompiuterio gedimai

Nešiojamas kompiuteris – jau seniai visiems nebe naujiena. Praėjo tie laikai, kai kompiuteris buvo prabanga, dabar kompiuteris – tai kiekvieno iš mūsų kasdienybė. Kompiuterio ir interneto pagalba galime sumokėti už sąskaitas, pirkti  internetinėje parduotuvėje, skaityti naujienas, o gal šiaip pažaisti žaidimą. Bet tobulėjant elektronikos technikai neišvengiama ir techninių gedimų. Kuo galingesnis nešiojamas kompiuteris, tuo daugiau jis kaista, nes jame yra galingas procesorius, galinga vaizdo plokštė ir kompiuterių konstruktoriai skubėdami kurti vis naujesnius ir naujesnius kompiuterius, net nebando išspręsti perkaitimo problemos. O kam jiems to reikia, juk jeigu kompiuterį padarytų amžiną, kas gi pirktų naujus?  Štai dėl ko šiuolaikiniai kompiuteriai yra tokie nepatvarūs, dėl spartaus progreso ir nenoro padaryti gerai, praėjus dviems metams kompiuteris sugedo, gamintojams tai tik į naudą, juk sugedus kompiuteriui Jūs nueisite ir nusipirksite naują, juk jie tokie pigūs šiais laikai. Nors pas mus Lietuvoje žmonės ne tokie  ir turtingi kaip užsienyje, mes linkę pabandyti sutvarkyti sugedusį kompiuterį, ko nepasakysi apie turtingesnes šalis, tokias kaip Ameriką ar Angliją, ten negaištamas laikas tvarkant kompiuterį, tiesiog nueinama ir nusiperkama naują kompiuterį.Na šioje temoje aš Jums papasakosiu, kokie nešiojamų kompiuterių gedimai pasitaiko dažniausiai ir ką galima padaryti, kad jų išvengtumėte.

Vaizdo plokštė: Vienas iš pačių dažniausių rimtesnių gedimų yra vaizdo plokštės arba šiaurinio tilto perkaitimas. Jeigu Jūs žaidžiate žaidimus, mėgstate dėti nešiojamą kompiuterį ant lovos ar ant kelių ir niekada nevalote dulkių, esančių kompiuterio viduje, tada jis būtinai perkais. Perkaista dažniausiai vaizdo plokštė, tada pradingsta vaizdas, nusimuša rezoliucija, rodomas dryžuotas vaizdas, įjungus tris kartus girdimas pypsėjimas ir nėra vaizdo, ir dar daug kitokių simptomų. Dažniausiai genda Nvidia Geforce vaizdo čipsetai, na o dažniausiai kaista nešiojami kompiuteriai su AMD procesoriais. Pats blogiausias derinys jūsų kompiuteryje – tai AMD procesorius ir Nvidia Geforce vaizdo plokštė, nors aišku ne visada.

Pietinis tiltas: Rečiau pasitaikantis tai pietinio tilto perkaitimas, o gedimas pasireiškia taip: neveikia klaviatūra, neveikia USB jungtis, web. kamera ir kai kuriais atvejais nerodomas vaizdas. Kad tai neatsitiktų, patarsiu štai ką: visų pirmą nedėkite nešiojamo kompiuterio ant lovos, nedėkite kompiuterio ant kelių, stebėkite, kad jis nekaistų ir kad būtu tarpas tarp kompiuterio ir stalo, bent kartą metuose reiktų išvalyti dulkes iš ventiliatoriauskompiuterio aušinimo sistemos“. Jeigu paklausysite mano patarimų, tai tikrai prailginsite kompiuterio darbą.

Išlūžęs maitinimo lizdas:  Kitas dažnai pasitaikantis gedimas – tai sulūžęs – išlūžęs maitinimo lizdas. Maitinimo lizdas dažniausiai lūžta dėl kelių priežasčių, eidami užkliuvote su koja maitinimo laidą arba sugedo kompiuterio pakrovėjas ir Jūs įsigijote naują, ne originalų ir jis ne visai atitinka maitinimo lizdą. Jūs jį dažnai lankstėte, tol kol maitinimo lizdas sulūžo. Kad taip neatsitiktų įjungę kompiuterį į maitinimo lizdą pažiūrėkite, kad jo laidas nesipainioja po kojomis, na o jeigu sugedo pakrovėjas, tai nepirkite bet kokio, „universalaus pakrovėjo“ jie dažniausiai yra nekokybiški, nevisiškai atitinka maitinimo lizdo diametrą ir jo srovė neatitinka Jūsų kompiuterio reikalavimų. Atsitiks taip, kad Jūs sugandinsite maitinimo lizdą arba Jūsų universalus pakrovėjas suges.

Supiltas kompiuteris: Kitas labai dažnas gedimas – tai supiltas kompiuteris. Na taip jau nutinka ir gana dažnai, ypač padaugėja tokių atvejų per didžiąsias šventes. Jeigu jau taip nutiko, kad Jūs supylėte kompiuterį bet kokiu skysčiu, būtinai iš karto išjunkite jį iš maitinimo lizdo ir ištraukite bateriją, žodžiu atjunkite bet kokį maitinimo šaltinį. Tik nesugalvokite pabandyti įjungti kompiuterį, tai gali būti didžiausia klaida. Na, o jei Jūs įjungėte kompiuterį ir jis veikia, aišku pagalvojote „viskas gerai, kompiuteris išdžiuvo ir nieko jam nenutiko“ taip, kai kada taip ir būna, Jums pasisekė, skysčio kliuvo nedaug ir jis niekur nepateko. Bet daug dažniau nutinka priešingai, Jūs pabandote įjungti ir kompiuteris sudega arba jis įsijungia ir dirba kokį mėnesį ar net daugiau, o po to sugenda nepataisomai. Vanduo patekęs ant pagrindinės plokštės išdžiūs, bet mikro detalės pradės oksidacinį ardymo procesą, tai lyg uždelsto veikimo bomba. Atidarius kompiuterį po mėnesio ar daugiau atrodo, kad jis pabuvojo jūros dugne.  Kad taip neatsitiktų, negerkite kavos prie kompiuterio, nelaikykite kompiuterio per šventes ant stalo, kur šalia daug gėrimų, būtinai kas nors užklius už stalo ir kokia nors stiklinė su gėrimu aplies Jūsų kompiuterį. Supylus, būtinai atneškite kompiuterį išvalyti. Štai tiek tam kartui, tikiuosi kad Jūsų kompiuteris išvengs supylimų, išlūžusių lizdų ar perkaitimo. Na, o jei jau taip nutiko, tai kreipkitės pas mus, mes pasistengsime Jums padėti.

Kompiuterių remontas, supirkimas, pardavimas, Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune.